PerSimmons:

THE FOREIGN EDITIONS

 

HOME

BIO

BOOKS

BOOKSTORE

CONVERSATIONS

FILK

GUESTBOOK

JUST THE FAQS

LIBRARY

MARK'S DESK

ONLINE

QUOTAGE

RADIO-ACTIVE

SUBSPACE

WRITE CLUB

WRITING RESOURCES

 

The CZECH Titles

In the Net of Dreams

When Dreams Collide

The Woman of His Dreams

 

 

RUSSIAN TITLES!

Contracts have been signed for Russian translations of the 3 volumes of the DREAMLAND CHRONICLES.

No further information is available at this time

The Score so far:

The Dreamland Chronicles has been published in the Czech Republic as three separate volumes: In the Net of Dreams, When Dreams Collide, and The Woman of His Dreams. 

Copies may be found at these websites:

BRLOH

Fantasy Shop

Triton Books

Minoutaur


The following article was posted on the Czech Scifiworld website.

W. M. Simmons

William Mark Simmons


Americký autor fantastiky, čtenářům zmáný rovněž pod jménem Wm. Mark Simmons, se narodil 20.2.1953 v Idenpendence ve státě Missouri. Při svém studiu studiu se soustředil na obor hromadných sdělovacích prostředků, poté působil jako politický aktivista, redaktor časopisu, producent a režisér vlastní show vysílané kabelovou televizí a po celé dvě desetiletí pracoval v rozhlase.

Mezi jeho různorodé zájmy patří například šerm, horolezectví, divadlo a film, hudba, teologie a sbírání známek, kamenů, mincí či comicsů. Všemu se věnoval mnohdy velmi aktivně, ačkoli v poslední době mu téměř veškerý čas zabere práce, rodina a psaní. Dnes žije ve West Monroe ve státě Louisiana a vedle spisovatelského řemesla řídí rovněž rozhlasovou stanici a vyučuje na tamní univerzitě.

Do žánru vstoupil všeobecně kladně přijatým románovým debutem In the Net of Dreams ( 1990, č. V síti snů - Triton 2004 ), ve své době poměrně svěžím spojením science fiction a fantasy ze světa počítačem generovaných her pro virtuálně připojené uživatele. Spisovatel a programátor Robert Ripley se zde snaží udržet pod kontrolou uměle vytvořený svět elfů, goblinů a dalších mýtických bytostí. Pokračování tvoří román When dreams Collige ( 1992, č. Když se sny střetnou - Triton 2005 ) a obě knihy nedávno vyšli také v jednom svazku v mírně přepracované podobě pod titulem The Dreamland Chronicloes ( 2002 ), kdy se poprvé objevil dříve nepublikovaný třetí díl série The Woman of His Dreams ( 2002, č. Žena jeho snů - Triton 2006 ).

V románu One Foot in the Grave ( 1996 ) se po kratší tvůrčí pauze vrátil k psaní fantastiky s atraktivním příběhem muže, jenž se po tragické ztrátě rodiny musí vyrovnat rovněž s postupnou přeměnou v nemrtvého, která ho náhle vystaví vražednému zájmu dvou významných skupin upírů. Osvojení nově nabytých schopností doprovází pátrání po skutečné povaze hrdinovy přeměny a hledání důvěryhodných osob ve zcela neznámém světě krutých nadpřirozených bytostí. Christopher Cséjthe se na scénu vrátil v pokračování nazvaném Dead On My Feet ( 2003 ), tentokrát jako příležitostný soukromý detektiv a vysokoškolský učitel, kterého však vlastní přirozenost opět zavede do životu nebezpečného prostředí intrikujících upírů a vlkodlaků.

Prozatím se zdá, že tradice nekolikaletých odmlk v autorově literliterární dráze nebude v dohledné době potvrzena, v současnosti dokončil již třetí díl upírské série a do budoucna chystá ještě čtvrtého pokračování ještě klasickou SF z hlubokého vesmíru pod pracovním názvem Never Land ( nepub. ), směs fantasy, detektivky a romance pojmenovanou prozatím Cross & Circle ( nepub. ) a psycholigický thriller Legion ( nepub. ). Jeho dílu je vlastní všudypřítomný humor a nadhled, sám je velmi zvědav, jak se českému překladu poaří převést z anglického jazyka množství vtípků spojených často s čistě americkým prostředím.

© Martin Šust, 25.1.2006, Když se sny střetnou

Nejsou zatím přidány žádné komentáře. Chcete článek okomentovat?

 

 

 

 

 

Also found at "Henry's SF & F Web":  http://henryweb.mfantasy.cz/phprs/view.php?cisloclanku=2005121801

And...here's a Bio listing for William Mark Simmons on a Czech Database...

LEGIE -- databáze knih Fantasy a Sci-Fi